Subskrybuj newsletter i zaoszczędź 21%**

Menu

Parfumdreams

Peeling skóry głowy – prosty sposób na mocne włosy

Chcesz mieć zdrowe włosy bez łupieżu? Peeling skóry głowy to prawdziwy game changer, jeśli chodzi o stymulację porostu włosów i ich zdrowy wygląd. Tylko dobrze oczyszczona i ukrwiona skóra głowy jest bowiem w stanie zapewnić włosom długotrwały zdrowy połysk i elastyczność. Czym dokładnie jest peeling skóry głowy i co jest w nim ważne? Poniżej znajdziesz odpowiedzi na te pytania.

23 October 2024

Czym jest peeling do włosów?

Regularne peeling ciała i twarzy już od dawna nie jest żadną ekstrawagancją. Wykonując go co najmniej raz w tygodniu, pozbywasz się martwych komórek naskórka i zanieczyszczeń oraz pozostawiasz skórę miękką i czystą. Taką rolę pełni także peeling skóry głowy. Skutecznie usuwa on pozostałości produktów do stylizacji, sebum i brud – mechanicznie przy użyciu drobnych kryształków lub chemicznie za pomocą kwasów. Rezultatem jest dokładnie oczyszczona i dobrze ukrwiona skóra głowy, która może swobodnie oddychać i idealnie spełniać swoje funkcje.

Dzięki peelingowi skóry głowy cebulki włosów są lepiej zaopatrywane w tlen i inne składniki odżywcze, co przyspiesza ich wzrost. Stosując regularny peeling włosów, można również zapobiec ich przedwczesnemu wypadaniu. Zmagasz się z szybkim przetłuszczaniem się włosów u nasady, łupieżem i swędzeniem? Również w tym przypadku cotygodniowe peelingi skóry głowy mogą przynieść ulgę.

Zalety peelingu skóry głowy

Peelingi do skóry głowy są łatwe w użyciu i oferują liczne korzyści:

  • Produkty pielęgnacyjne i składniki odżywcze wnikają głębiej w skórę głowy i optymalnie rozwijają swoje działanie.
  • Włosy u nasady wyglądają świeżo i mają większą objętość.
  • Regularny peeling skóry głowy pomaga trwale złagodzić swędzenie.
  • Przy optymalnej pielęgnacji skóry głowy odrastające włosy są gęstsze i bardziej elastyczne.

Ważne:

Zawsze dobieraj peeling do rodzaju skóry głowy. Najlepszym sposobem na jego określenie jest przyjrzenie się skórze twarzy. Jeśli cera ma tendencję do przetłuszczania się, skóra głowy również będzie tłusta. Sucha skóra twarzy częściej produkuje łupież. Zanieczyszczenia skóry występują zwykle w obu miejscach. Określiłaś już swój typ skóry? W następnym akapicie przedstawimy oba warianty peelingu do włosów i wskażemy, który z nich jest odpowiedni dla Ciebie.

Chemiczny czy mechaniczny: Wybór odpowiedniego peelingu do skóry głowy

Peelingi mechaniczne i scruby do skóry głowy od pewnego czasu są powszechnie krytykowane. Dla wielu osób są one zbyt agresywne i mogą powodować mikrourazy, jeśli nie są stosowane prawidłowo. Wiele produktów zawiera również problematyczne składniki, które przez kanalizację mogą przedostać się do wód gruntowych. Jeśli nie chcesz ryzykować, możesz z łatwością samodzielnie przygotować sobie peeling mechaniczny do skóry głowy. Wszystko czego potrzebujesz to 2-3 łyżki oleju migdałowego, łyżka cukru kryształ i kilka kropli olejku eterycznego.

Pamiętaj jednak, że z kryształkami cukru i podobnymi składnikami należy obchodzić się ostrożnie i unikać energicznego pocierania skóry. Nawet jeśli w danej chwili jest to przyjemne, pozytywne efekty mogą szybko zmienić się w negatywne. Lepszą alternatywę stanowią peelingi chemiczne. Upewnij się jednak, że wybierasz łagodne i bezzapachowe formuły. Zapobiegnie to nietolerancji i podrażnieniom skóry.

Peeling z AHA do skóry głowy

Peeling chemiczny do włosów z kwasem alfa-hydroksylowym (AHA) jest idealny dla osób posiadających szczególnie suchą lub wrażliwą skórę głowy. Po pierwsze: Jego duże cząsteczki nie wnikają zbyt głęboko, dlatego skóra głowy jest mniej podrażniona. Po drugie: Przyczyną suchej skóry głowy jest często niewystarczająca produkcja sebum, którą można regulować przez kwasy rozpuszczalne w wodzie. I tak 8-procentowy kwas glikolowy lub 5-procentowy kwas mlekowy w peelingu AHA do skóry głowy pomaga złagodzić suchy łupież.

Peeling z BHA do skóry głowy

Włosy u nasady szybko się przetłuszczają? W takim razie powinnaś sięgnąć po peeling do włosów z kwasem beta-hydroksylowym (BHA). Jest on rozpuszczalny w tłuszczach, a jego cząsteczki są mniejsze, dzięki czemu lepiej wnika w skórę głowy i działa głębiej. Także tutaj zwróć uwagę na stężenie: Już 2-procentowy kwas salicylowy w zupełności wystarcza, aby osiągnąć efekt dogłębnego oczyszczenia porów.

Peeling z PHA do skóry głowy

Kwas poli-hydroksylowy to idealny wariant dla bardzo wrażliwej skóry głowy, która szybko reaguje nadwrażliwością i jest podatna na przesuszenie. Tego rodzaju peelingi do włosów zawierają zdecydowanie największe cząsteczki. Dzięki temu oczyszczają one skórę jeszcze delikatniej niż peelingi z kwasami AHA.

Prawidłowe stosowanie peelingów chemicznych do skóry głowy

Nie ma znaczenia, jaki rodzaj peelingu do skóry głowy wybrałaś: Ta ogólna instrukcja pomoże Ci prawidłowo wykonać ten prosty zabieg w domu.

  • Krok 1: Zwilż skórę głowy, aby ułatwić wnikanie kwasów. To, czy wcześniej umyjesz włosy łagodnym szamponem, zależy wyłącznie od Twojej oceny. Jest to zalecane, jeśli używasz dużych ilości lakieru lub żelu do włosów.
  • Krok 2: Nakładaj peeling partiami bezpośrednio na skórę głowy. Użyj tylko kilku kropli, to w zupełności wystarczy.
  • Krok 3: Delikatnie masuj skórę głowy opuszkami palców. Unikaj energicznego pocierania lub używania paznokci, aby się nie skaleczyć. Dostępne są również specjalne szczotki do skóry głowy z bardzo miękkimi gumowymi wypustkami. Ciesz się tym najprzyjemniejszym etapem zabiegu i uważaj, aby produkt nie przedostał się do oczu.
  • Krok 4: Ciepła, czysta woda to wszystko, czego potrzebujesz, aby spłukać pozostałości peelingu i wszelkie zanieczyszczenia ze skóry głowy.
  • Krok 5: Po peelingu unikaj używania suszarki do włosów lub lokówki. Zamiast tego pozwól skórze głowy powoli wyschnąć na powietrzu.

Po peelingu głowy możesz również użyć specjalnych serów pielęgnacyjnych lub masek do skóry głowy. Także w tym przypadku weź pod uwagę rodzaj włosów, aby wybrać produkt odpowiedni do swoich potrzeb.

Peeling skóry głowy: FAQ

Peeling skóry głowy: przed czy po umyciu włosów szamponem? Ogólnie rzecz biorąc, peeling należy wykonywać przed użyciem szamponu. W przypadku niektórych produktów zaleca się, aby od razu po zabiegu w ogóle zrezygnować z konwencjonalnego mycia włosów. Najlepiej wypróbuj różne warianty i sprawdź, który jest dla Ciebie najlepszy. O ile nie używasz peelingu do skóry głowy przy każdym myciu włosów, nie może Ci to zaszkodzić.
Jak często stosować peeling do włosów? W przypadku zdrowej skóry peeling głowy raz w tygodniu w zupełności wystarczy, aby usunąć normalne zanieczyszczenia i pozostałości po produktach do stylizacji. Jeśli Twoje włosy się przetłuszczają, możesz wykonywać go 1-2 razy w tygodniu, ponieważ w tym wypadku dokładniejsze oczyszczanie przynosi większe korzyści. Najlepszym sposobem na złagodzenie suchego łupieżu i swędzenia jest peeling skóry głowy 1-2 razy w tygodniu, aż do zaobserwowania pozytywnej zmiany. Następnie stosuj peeling do włosów zgodnie z własnymi potrzebami.
Czy peeling skóry głowy pomaga w przypadku przetłuszczających się włosów? Peeling skóry głowy raz lub dwa razy w tygodniu może pomóc w opanowaniu włosów przetłuszczających się u nasady. Używaj do tego peelingu z kwasem BHA, ponieważ odsłania on lepiej mieszki włosowe i idealnie usuwa nadmiar sebum.
Czy mogę stosować peeling z kwasem AHA i BHA do twarzy również na skórę głowy? Peeling chemiczny do twarzy możesz stosować również na skórę głowy. Zwróć tylko uwagę na stężenie danego kwasu i na to, z jakim problemem urodowym chcesz się uporać. Pamiętaj również, że peeling nie powinien zawierać żadnych innych składników aktywnych, takich jak retinol czy niacynamid.

Podsumowanie

Peeling skóry głowy nie jest chwilowym trendem, ale zalecanym zabiegiem poprawiającym kondycję i wspomagającym szybszy wzrost włosów. Niezawodnie usuwa on wszelkie zanieczyszczenia, które z czasem gromadzą się na skórze. Aby uniknąć podrażnień, zaleca się używanie peelingów z kwasami AHA, BHA lub PHA zamiast scrubów mechanicznych. W tym wypadku mniej znaczy więcej: Peeling 1-2 razy w tygodniu w zupełności wystarczy, aby osiągnąć doskonały efekt.

To także może Cię zainteresować

Nasz serwis dla Ciebie

21% Kupon rabatowy

Zamów subskrypcję newslettera i odbierz kupon rabatowy 21%**

** Szczegółowe warunki promocji znajdziesz w swoim osobistym newsletterze powitalnym

Sposoby płatności

P24ApplePayVisaMasterCardMaestroVisaElectronRachunek KlarnaPayPalKlarna

Kupuj doskonale

Bezpieczne zakupy

Partnerzy transportowi

parfumdreams App
parfumdreams
Facebook
Instagram
Tik Tok
Youtube
Pinterest
LinkedIn
Copyright 2024 Parfümerie Akzente GmbH